Sprawdźmy kilka przykładów nietypowych projektów, które mogą w rzeczywisty sposób wpłynąć na obraz naszej rzeczywistości:

Mab – odkurzacz przyszłości posiadający 908 miniaturowych dronów, które po zlokalizowaniu brudu niezwłocznie przystępują do czyszczenia powierzchni.

Ribbon – niezbędnik kuchenny, pozwalający na zachowanie odpowiedniej temperatury przygotowanych posiłków. W zależności od oczekiwań możliwe jest chłodzenie lub ogrzewanie. Dwukolorowy system (biel i czerń) pozwala w prosty sposób kontrolować temperaturę posiłku.

Nutrima – dodatek dietetyczno-laboratoryjny, który będzie wyświetlać informacje o składzie i wartościach odżywczych danego produktu, podając także poziom zanieczyszczenia czy nieświeżej żywności.

Big Robot Refrigerator – futurystyczna lodówka, opierająca swoje działanie o żelową powłokę, w którą będą wtapiać się kolejne produkty. Zasilana ma być specjalnym akumulatorem.

Mnogość rozwiązań technologicznych sprawia, że z podziwem i zachwytem możemy patrzeć w przyszłość. Wiele projektów prezentuje się imponująco, nie pozostaje zatem nic innego jak czekać na wyniki i wprowadzenie owych rozwiązań w życie. Na ile rozwiązanie podane tutaj zrewolucjonizują nasze życie? W jakim stopniu Nutrima, Ribbon czy Mab będą bardziej innowacyjne od płyty gazowej czy wyciskarki do soków? Na te wszystkie pytania jest wyłącznie jedna odpowiedz – czas.