Oczyszczacz powietrza Blueair Classic 403 z filtrem HEPA został zaprojektowany z myślą o pomieszczeniach do 34 metrów kwadratowych. Gwarantuje idealną równowagę CADR (Clean Air Delivery Rate), a także niezwykle niski poziom zużycia energii i hałasu. To energooszczędne urządzenie idealnie wpasuje się do Twojego domu, dzięki połączeniu wysokiej jakości i nowoczesnego stylu. Ta innowacyjna kombinacja została wyróżniona nagrodą The Excellent Swedish Design i stałym miejscem w Narodowym Muzeum w Sztokholmie.

Urządzenie posiada innowacyjny filtr HEPASilent, który pozwala wyłapywać 99,97% najmniejszych cząstek zanieczyszczeń o rozmiarach 0,1 mikrona, działając jednocześnie na najwyższych obrotach. Oczyszcza on powietrze z zarazków i innych zanieczyszczeń, które mogą wywoływać alergie, takie jak pyłki, zarodki pleśni i roztocza kurzu domowego, a także zanieczyszczenia organiczne pochodzenia zwierzęcego.

Oczyszczacz BlueAir 403 charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i najwyższą jakością. Został zaprojektowany z myślą o tym, aby dostarczyć maksimum efektu w średnich i większych pomieszczeniach. Innowacyjna technologia filtrów HEPASilent pozwala łączyć w sobie cechy mechanicznego i elektrostatystycznego filtra, która pozwala uzyskiwać większe ilości czystego powietrza bez niepotrzebnego hałasu. Dzięki niskiemu zużyciu energii i znacznej redukcji poziomu wdychanego ozonu uzyskujemy powietrze wolne od wszelkich zanieczyszczeń.

Filtry HEPAsilent zaprojektowane zostały z nowoczesnego, nietoksycznego polipropylenu, który pozwala skutecznie wyłapywać cząsteczki zanieczyszczeń z powietrza i aktywny filtr węgla, który usuwa szkodliwe dla nas gazy. Ponadto, urządzenie może pracować na filtrze SmokeStop, który pozwala wykorzystać więcej węgla i tym samym zwiększyć absorbcję gazów. Różnica pomiędzy filtrami pozwala dopasować je w zależności od potrzeb – żywtoności filtra, rozmiaru czy umiejętności filtracji.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego polipropylenu, oczyszczacz gwarantuje efektywną pracę przez długi okres czasu. Molekuły wchodzące w skład filtrów pozwalają skutecznie oczyszczać powietrze, dzięki nowoczesnej metodzie przekazywania naładowanych cząsteczek polipropylenowych i wytwarzaniu dużej siły przyciągania. W porównaniu do klasycznych filtrów, wykonanych z papieru pokrytego triklosanem lub z włókien szklanych, polipropylen jest całkowicie wodoodporny. Nie musimy zatem wykorzystywać płynów bakteriostatycznych czy środków hamujących rozwój pleśni w urządzeniu Blueair. Tym samym, zamiast wchłaniać wilgoć, która jest środowiskiem sprzyjającym powstawaniu wszelkich bakterii, polipropylen odpędza wodę, co pozwala zapobiec tworzeniu się grzybów i pleśni wewnątrz urządzenia.

Skuteczność urządzenia BlueAir 403 gwarantowana jest przez nowoczesną technologię działania. Obecność aktywnego węgla pozwala wchłonąć nieprzyjemne zapachy i inne gazopochodne zanieczyszczenia, które stanowią źródło chorób i dolegliwości. Ponadto, zaawansowane filtry SmokeStop zawierają aktywny węgiel. Jego duża ilość pozwala znacznie efektywniej pochłaniać nieprzyjemne zapachy i gazy, czyniąc powietrze czystym.

Produkt posiada ponadto specjalny zegar, odliczający czas do momentu wymiany filtra. Informuje nas ono o aktualnej potrzebie wymiany filtra. Namagnesowana część pozwala przymocować timer do oczyszczacza, na lodówkę czy inne miejsce.